امروز چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ |  2019-10-16
 
عضویت در انجمن
پارک ملی آبیسکو

سری می زنیم به پارک ملی آبیسکو Abisko National Park در کشور سوئد . سفری هیجان انگیز و پر از ماجرا خواهیم داشت . این پارک ملی زیبا و فوق العاده در سال ۱۹۰۹ برای اولین بار به ثبت رسید و تا به امروز در دل مردم سوئد و گردشگران خارجی خودش را جا کرده است .

 

دشت های سبز و وسیع ، کوه های بلند و سر به فلک کشیده ، رود های پر آب و طویل ، آسمان آبی و پر ابر ... همگی به ما نشان می دهد که آبیسکو چقدر عالی است . خانه ی صد ها گونه ی جانوری و گیاهی هم هست 

طبیعت بکر و دست نخورده ای که ما به آن سفر خواهیم کرد و از مناظر آن لذت خواهیم برد .

طبیعت در این پارک وحشی ، زیبا و تاثیر گذار است . هر فصل در این پارک دنیایی متفاوت را به شما نشان خواهد داد . گاهی سفید به رنگ پاکی و گاهی سبز و رنگین به رنگ سبز و قرمز و قهوه ای .

 

آسمان شب زیبای آبیسکو رویایی ترین لحظه ها را برای شما رقم خواهد زد . به آسمان نگاه می کنید و غرق  در ستاره ها می شوید و با دراز کردن دستتان گویی می توانید ان ها را لمس کنید . کوه هایی که از شما دعوت می کنند و شما را برای بالا رفتن به چالش می کشند . چالشی سخت اما لذت بخش . حیواناتی که با دیدن ان ها به عظمت هستی پی خواهید برد و نشانگر این است که زندگی در همه جا جریان دارد . 

بسیاری از کسانی که به این پارک ملی سفر کرده اند می گویند تجربه ای جادویی داشته اند . تجربه ای که تا ابد در خاطرات زنده می ماند و با مرور آن جانی تازه به انسان می دهد .

رود هایی که همچون رگ های بدن این آبیسکو آب حیات را به تمامی بخش های طبیعت این منطقه می برند و گیاهان و حیوانات ، فرزندان آبیسکو را سیراب می کنند . ماهی ها ، کمی از ماهی های رنگین برایتان می گویم . غذای خرس های قهوه ای رنگ و بزرگ هستند و در رگ های پارک شنا می کنند . به این طرف  اون طرف می روند . 

 

آبیسکو زیباست و همیشه زیبا خواهد ماند . سکوت ، سکوت و باز هم سکوت آرامش بخش این پارک آرامش بخش است .

 

۱) هتل یخی ، گرم بودن در کنار یخ ها 
به این فکر کنید که شبی را در هتلی بگذرانید که از یخ ساخته شده است . به هرجا نگاه می کنید یخ های براقی را میبینید . اگر لباس گرم پوشیده باشید گرما را حس نخواهید کرد و گرمتان هم خواهد شد . 
 


هتل یخی در پارک ملی آبیسکو

۲) گوزن های شمالی ، درشکه سواری 
در زمین های برفی سوار بر ارابه و یا درشکه به سرعت در حال حرکت هستنید و حیوانی عظیم الجثه شما را دارد با خود می کشد . نه گاو است و نه اسب . بلکه گوزن های شمالی این کار را می کنند . 

 
۳) شفق های قطبی بر فراز لاپلند
به آسمان نگاه می کنید و نور های رنگی می بینید که همه ی آسمان را پر کرده اند و شما را با خود به کهکشان ها همسفر می کنند . شما می توانید دراز بکشید و یا چادری برپا کنید و از این منظره ی حیرت انگیز لذت ببرید . ۴) اسنوموبیل سواری 
 
 

۵) آوورا ، ایستگاهی به سوی آسمان

 

لینک منبع

دسترسی سریع
   ::  معرفی
معرفی انجمن دوستی ایران و سوئد

هدف انجمن دوستی ايران و سوئد :
تلاش برای آشنايی و دوستی ايرانی ها و سوئدی ها
 

ارتباط با ما

4th Floor, Tara Bldg., No.12, Malek - o - Shoara Bahar St., Taleghani Ave., Tehran - Iran

Postal Code: 1585736734

Tel. : + 98 21 88348596

Email: info@swedeniran.org

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به انجمن دوستی ایران و سوئد محفوظ می باشد.
طراحی سایت : ایران طراح